Açılacak Eğitimin Adı: Online Güç Sistem Analizi Eğitimi
Son Kayıt Tarihi: Ön kayıt sonunda yeteri kadar kursiyer sayısına ulaşıldığında açılacaktır.
Eğitim Tarihi: Ön kayıt sonunda yeteri kadar kursiyer sayısına ulaşıldığında açılacaktır.
Eğitim Süresi: 45 Saat
Eğitim Gün ve Saatleri: Talep edilen gün ve zamana göre belirlenecektir.
Eğitmen Adı Soyadı: Prof. Dr. Bahadır Akbal
Eğitim Yeri: KTÜNSEM
Eğitim Ücreti: 2.000,00 TL Normal ücreti 4.000,00TL olan ücret kısa bir süreliğine 2.000,00TL'ye çekilmiştir. İndirimden yaralanmak için acele ediniz...!
Eğitim İçeriği:

Eğitim İçeriği:

Dersin Amacı Aynı ve farklı gerilim sevilerindeki güç sistemlerinin birlikte incelenmesi için gerekli yöntemlerin öğrenilerek güç sisteminin modellenmesi. Güç sistemlerinin dengeli ve dengesiz durumlardaki akım gerilim ilişkilerinin belirlenmesi. Güç sistemlerinde oluşan dengeli ve dengesiz arıza durumlarında kısa devre akımının belirlenerek sistem için en uygun tesis elemanın belirlenmesi. Temel Meslek Dersi Uzmanlaşma Dersi Aktarılabilir Beceri Dersi 50 30 20 Ders Öğretim Yöntem ve Teknikleri Anlatım, Gösterim, Soru-Cevap, Proje Geliştirme, Örnek Olay İncelemesi, Saha Gezisi, Beyin Fırtınası Hafta Ders İçerik Kaynak

Eğitimin Konuları:

Eğitim Konu Başlıkları

1 Tek hat ve empedans diyagramları Güç Sistemleri Analizi

2 Per unit hesaplama Güç Sistemleri Analizi

3 Yüksek ve alçak gerilimli güç sistemlerinin per unit türünden empedans diyagramlarının elde edilmesi Güç Sistemleri Analizi

4 Üç sargılı trafoların per unit empedans diyagramları ve matris cebri ile düğümlerin kaldırılması Güç Sistemleri Analizi

5 Bara empedans ve admitans matrisleri Güç Sistemleri Analizi

6 Enerji sistemlerinde kısa devre olayları Güç Sistemleri Analizi

7 Senkron makinalarda üç fazlı kısa devreler ve endüvi reaksiyonu Güç Sistemleri Analizi Elektrik Makineleri İTÜ 1. cilt

8 Yüksüz senkron makinalarda üç fazlı kısa devreler Güç Sistemleri Analizi

9 Arasınav

10 Güç sistemlerinde üç fazlı kısa devreler ve kesici seçimi Güç Sistemleri Analizi Elektrik Tesislerinde Arızalar

11 Dengeli ve dengesiz üç fazlı sistemlerin incelenmesi Güç Sistemleri Analizi Simetrili Bileşenler

12 Simetrili bileşenler ve simetrik empedensların elde edilmesi Güç Sistemleri Analizi Simetrili Bileşenler

13 Dengesiz arızaların simetrili bileşenler ile incelenmesi Güç Sistemleri Analizi Simetrili Bileşenler

14 Dengesiz arızaların simetrili bileşenler ile incelenmesi Güç Sistemleri Analizi Simetrili Bileşenler

15 Dengesiz arızaların simetrili bileşenler ile incelenmesi Güç Sistemleri Analizi Simetrili Bileşenler

*     KURSLARIMIZ ONLİNE   OLARAK AÇILACAK OLUP, YETERLİ SAYIDA TALEP GELMESİ DURUMUNDA  YÜZ YÜZE OLRAKTA VERİLEBİLECEKTİR.

Kesin Kayıt Aşaması:

Eğitimin kesin kayıt işlemleri için en kısa zamanda KTÜNSEM’e gelmeniz gerekmektedir. Kontenjanlar sınırlıdır. Kesin kayıt işlemlerinizi en kısa sürede tamamlamanızı tavsiye ederiz. Yeterli sayıda kesin kayıt başvurusu sağlandığında eğitim başlayacaktır.

Ön şart var mı?

KURSA KATILIM İÇİN ÖN ŞART VARDIR!

Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleri mezunları.

Bazı yükseköğretim kurumlarından mezun kişiler eğer transkriptlerinde ilgili dersi aldığına ve başarılı olduğuna dair belge sunamazlar ise; üniversitelerin “Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezlerinden” bu belgeleri aldıklarında diplomalarının yanında bir ömür geçerli olacaktır. Kurs sonunda yapılacak sınav notunuz basılı belgeye yazıldığı için ayrıca sizden transkript yerine geçecek bir belge istetilmeyecektir.

KTÜNSEM'den almış olduğunuz eğitimler nedeni ile tarafınıza verilecek olan sertifikalar ve katılım belgeleri; Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmaktadır. Tüm dünyada geçerli olan belgelerdir. 

Ödeme için Hesap Bilgisi:

HAVALE İŞLEMİ SIRASINDA ALICI KISMINA: Konya Teknik Üniversitesi  Döner Sermaye Müdürlüğü yazılacaktır. Farklı bir isim yazıldığında para hesabımıza geçmeyecektir.

(Bazı banka sistemlerinde belirlenen karakter sayısı alıcı ismi için tam adı yazmaya yetmemektedir. Bu nedenle bankanın  izin verdiği karakter uzunluğuna "Alıcı İsminin" sığdığı kadarı yazılacaktır.)

ÖNEMLİ UYARI; LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇMEDEN ÜCRET ÖDEMESİ YAPMAYINIZ!

Vakıfbank Kampüs Şubesi Konya

IBAN: Vakıflar Bankası İBAN: TR10 0001 5001 5800 7309 8214 04

Açıklama kısmına; Alınacak olan Kurs Adı, Kursiyer Adı ve Soyadı, Telefon No ve TC Kimlik Numarası yazılacaktır.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi veya Öğrenci Kimliği Fotokopisi (Bu belgelerin herhangi birisi olabilir.), Öğrenci Belgesi veya Mezun Olunan Okul Diploması, Banka ödeme dekontun bir örneği kesin kayıt işlemlerinde getirilmelidir. Kurs Başvuru Formu (Belge kayıt esnasında merkezimiz tarafından verilecektir.)

İrtibat Tel: 0332-353 55 83 

Bunlar İlginizi Çekebilir

Etiket